KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
PLZEŇSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

11. MFF PLZEŇ 2007

Program a profily účinkujících 11. MFF PLZEŇ 2007
logo

11. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2007
13. - 17. 6. 2007
proběhne pod patronací
hejtmana Plzeňského kraje Petra Zimmermanna
a
primátora města Plzně Pavla Rödla

Účinkují:
· JISKRA, Plzeň
· JISKRA 58, Plzeň
· JISKŘIČKA, Plzeň
· MALÝ METELÁČEK, Plzeň
· PLZEŇÁČEK, Plzeň
· LIDOVÁ MUZIKA Z CHRÁSTU
· LIDOVÁ MUZIKA Z TŘEMOŠNÉ
· LUKAVÁČEK, Dolní Lukavice
· ÚSMĚV, Horní Bříza
· MÁJEČEK, Nýřany
· ÚSLAVÁČEK, Starý Plzenec
· MRÁČEK, Mrákov
· JIRKOVÁK, Jirkov
· ROKYTIČKA, Rokycany
· BALDRIÁN, Pardubice
· RUSAVJAN, Rusava
· GYMNIK, Bratislava (Slovensko)
· BORICA-BÁLINT SÁNDOR, Szeged (Maďarsko)
· SPANDAN SANSKRUTIK TRUST, Ahmedabad (Indie)
· ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP, Ískenderun (Turecko)

plzeňský soubor Jiskra
plzeňský soubor Jiskra
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem

Doprovodný program:
· Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni
· Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty
· Gili Romani, Chrást (romská a maďarská hudba)
· Hudební skupina Sekvence
· Vítězové regionálního kola ve zpěvu lidových písní "Zpěváček 2007"

Program 11. MFF Plzeň:

Profily účinkujících 11. MFF PLZEŇ 2007:

PROGRAM:

STŘEDA 13. 6. 2007
ČIŽICE
· Sportovní areál (v případě nepřízně počasí sál restaurace "U bizona"), od 19:00 hod - "Folklorní večer" (vystoupení souborů Lukaváček, Jiskra 58, Úsměv a Anatolian folk dance group z Turecka)


ČTVRTEK 14. 6. 2007
PLZEŇ
· 15. ZŠ Terezie Brzkové 33-35, 9:00 - 9:45 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru I. /zadáno/
· 2. ZŠ Schwarzova ul., 10:55 - 11:40 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru II. /zadáno/

VRČEŇ
· Scéna na návsi, od 19:00 hod - "Pod vrčeňskou lípou" - 4. Malé folklorní slavnosti (vystoupení souboru Jiskra a zahraničních hostů z Maďarska, Indie a Turecka)


PÁTEK 15. 6. 2007
PLZEŇ
· Domov důchodců sv. Jiří, Mohylová tř. 92, 16:00 hod - Maďarský soubor Borica-Bálint Sándor plzeňským seniorům /zadáno/

· Scéna U sv. Jiří, 19:00 - 19:30 hod - Vystoupení souboru BORICA-BÁLINT SÁNDOR ze Szegedu (Maďarsko) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
16:30 - 17:45 hod - "Čarodějnická pohádka" (Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty, vedoucí a režie: Miriam Petrová)
18:15 - 19:00 hod - Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni (vedoucí: Stanislav Razák)
19:00 - 21:00 hod - "V dobrém jsme se v Plzni sešli..."
(přehlídka souborů 11. ročníku festivalu)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rusavjan (Rusava), Baldrián (Pardubice), Spandan (Indie), Gymnik (Slovensko), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Anatolian folk dance groupe (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· SPŠD Karlovarská 99, 21:30 hod - Společenské setkání vedoucích
souborů a festivalových hostů /zadáno/


SOBOTA 16. 6. 2007
PLZEŇ
· Scéna "U Branky"
10:30 - 12:30 hod- "Kdyby byla Morava jako sú Čechy..."
(pořad věnovaný českým souborům a hostovi z moravského Valašska)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rokytička (Rokycany), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava)
Moderuje: Jan Markup

· Scéna U sv. Jiří, 13:00 - 13:30 hod - Vystoupení souboru SPANDAN SANSKRUTIK TRUST z Ahmedabadu (Indie) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
14:00 - 14:45 hod - Koncert kapely GILI ROMANI (romská a maďarská hudba)
15:00 - 17:00 hod- "Plzeňská folklorní zastavení" - hlavní sobotní pořad
Účinkují: Rokytička (Rokycany), Jiskra (Plzeň), Jiskra 58 (Plzeň), Baldrián (Pardubice), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Lidová muzika z Třemošné, Rusavjan (Rusava), Gymnik (Slovensko), Spandan (Indie)
Moderuje: Dalibor Bárta

· ZOO - prostor před Tropickým pavilonem, od 15:00 hod - "Folklorní odpoledne v ZOO" (Vystoupení dětských souborů Malý Meteláček, Jiskřička, Lidová muzika z Chrástu a Rokytička)

· Scéna U sv. Jiří, 16:00 - 16:30 hod - Vystoupení souboru ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP z Ískenderunu (Turecko) /v rámci Historického víkendu/

· Český rozhlas Plzeň (Náměstí Míru 10), velké hudební studio, 19:00 - 20:30 hod - "Večerní muzikantské dostaveníčko" (veřejná rozhlasová nahrávka lidových muzik a zpěváků) /Vstup zdarma/
Účinkují: Gymnik (Slovensko), Jiskra (Plzeň), Spandan (Indie), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava), Borica-Bálint Sándor ( Maďarsko), Anatolian folk dance group (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· Scéna "U Branky"
20:00 - 20:45 - Samostatný pořad souboru GYMNIK z Bratislavy (Slovensko)
/v režii Regionální obce Slováků Plzeň/
Moderuje: Pavol Višňovský

· SPŠD Karlovarská 99, od 22:00 hod - Společenské setkání všech účastníků festivalu /zadáno/


NEDĚLE 17. 6. 2007
PLZEŇ
· Radnice - Obřadní síň, od 9:00 hod - Oficiální přijetí souborů a hostů festivalu primátorem města Plzně /zadáno/

· Scéna "U Branky"
10:00 - 12:30 - "Nebudem pořád tak maličký..." - hlavní dětský pořad
Účinkují: Jiskřička (Plzeň), plzeňaček (Plzeň), Mráček (Mrákov), Malý Meteláček (Plzeň), Úslaváček (Starý Plzenec), Máječek (Nýřany), Lidová muzika z Chrástu, Jirkovák (Jirkov)
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže "Zpěváček 2007"
Moderuje: Vojtěch Kouba

· Scéna U sv. Jiří, 11:00 - 11:30 hod - Vystoupení souboru GYMNIK ze Slovenska /v rámci Historického víkendu/

Dům kultury INWEST (Americká 49, Plzeň): 14:00 - 16:30 hod
GALAPROGRAM MFF PLZEŇ 2007
Účinkují folklorní soubory z České republiky, Slovenska, Maďarska, Indie a Turecka s tím nejlepším ze svého repertoáru !
(Během Galaprogramu budou slavnostně předány ceny vítězům dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic")
Moderuje: Michaela Vondráčková
Rezervace vstupenek (50,- / 25,- kč) na tel: 723/979 527

Doprovodný program festivalu:
- Výstava nejlepších prací dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic"
(4. 6. - 16. 6. - SVČDM, Pallova 19, Plzeň, 17. 6. - foyer KD Inwest)
- Staročeský jarmark a ukázky lidových řemesel (15. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Občerstvení s posezením (14. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Posezení s hudební skupinou Sekvence (14.6. - prostor před Brankou)
- Festivalové Špalíčky lidových písní - pořady vysílané na vlnách Českého rozhlasu Plzeň (30.5., 6.6. a 13.6., vždy 19:00 - 19:30 hod)

výstava

Ředitelka festivalu:
Mgr. Michaela Vondráčková

Organizační a programový výbor:
Vlasta Černá, Ing. Jan Čmelák, Petra Kibitzová, Ing. Jaromír Konrady, Ondřej Laštovka, Miroslav Škarda
Ing. Petr Weinfurt

Kontaktní adresa:
MFF PLZEŇ
Plzeňská folklorní scéna, o.s.
Květná 40
326 00 Plzeň
CZECH REPUBLIC (Europe)
tel.: +420/ 723 / 979527
e-mail: Michaela.Vondrackova@seznam.cz

www.mffplzen.eu

Michaela Vondráčková

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 29.05.2007 v 22:52 hodin
Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Sněhové zpravodajství
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba