KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
PLZEŇSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

Na Hranicku se rozbíhá bezplatná digitalizace historických filmových záznamů

MAS Rozvojové partnerství Regionu Hranicko ve spolupráci s naší obcí nabízí občanům, obcím, spolkům, farním úřadům, firmám a dalším organizacím BEZPLATNOU digitalizaci vlastních historických filmových či zvukových záznamů zachycujících jakýmkoliv způsobem historii našeho kraje.

Z posbíraného a digitalizovaného materiálu vznikne veřejně přístupný a na internetu dostupný Digitální archiv audiovizuálních záznamů. Cílem digitalizace je zajištění jednoduché dostupnosti historických materiálů, uchování zachycené historie pro budoucí generace a záchrana cenných historických materiálů a záběrů, kterým hrozí postupný zánik. Pokud už digitalizované, níže popsané historické záznamy vlastníte, taktéž prosíme, abyste se na organizátory sběru obrátili. Čím více materiálu se v digitálním archivu shromáždí, tím zajímavěji půjde využít.

Hledáme jakékoliv záznamy zachycující obecní a spolkový život, slavnosti a významné události, veřejná prostranství, osobnosti, zvyky a obyčeje, stavební akce v obci apod. Cenné záběry mohou obsahovat i Vaše soukromé záznamy z rodinných oslav či svateb (hlavně exteriéry z ulic, obřad v kostele apod.) Všechny takové záznamy zdigitalizujeme zdarma, tj. oproti souhlasu s využitím záznamu v regionálním digitálním archivu dostanou zpět majitelé kromě originálního média též DVD-VIDEO s digitální kopií veškerého poskytnutého materiálu. Na digitalizaci jsme obdrželi dotaci, jejíž podmínky neumožňují bezplatnou digitalizaci čistě soukromých záznamů (např. vánoce doma, svatební veselka apod.) Jelikož ovšem digitalizace probíhá hned ve 2 regionech (Lipensko, Hranicko), předpokládáme nasbírání desítek hodin záznamů, takto velká zakázka pak umožní snížení jednotkové ceny, proto občanům nabízíme také možnost zdigitalizovat si v rámci této zakázky své vlastní soukromé a rodinné záznamy za výrazně levnější cenu!

Sběr záznamů bude probíhat pod hlavičkou obecních a městských úřadů, ihned po digitalizaci Vám budou Vaše záznamy nepoškozené vráceny. Předpokládaná délka výpůjčky je max. 3 měsíce. Při předávce bude oboustranně podepsán předávací protokol. Každé jednotlivé médium (kotouč, krabice, pás, kazeta apod.) bude označeno unikátním identifikačním kódem a kontaktem na majitele, s majitelem bude sepsán stručný obsah (je-li znám) a rozdělení do kategorie „veřejně použitelný záznam“ (digitalizace zdarma) a „soukromý záznam“ (jednotková cena za digitalizaci hodiny záznamu bude předem sdělena). MAS Hranicko garantuje profesionální a šetrné zacházení, skladování a samotný proces digitalizace, který je pro originální záznam zcela neškodný. Při vyzvednutí záznamů po digitalizaci bude opět sepsán předávací protokol, souhlas majitele se zveřejněním záznamů a budou mu vráceny zapůjčená média a předány digitalizované záznamy na DVD-VIDEO.

Digitalizace se týká záznamů na médiích: filmy 8mm, 8mm super, 16mm, videokazety VHS, SVHS, BETA, Video8 či kotoučové magnetofonové pásky a kazety. Materiály se sbírají na celém území regionu Hranicko, který tvoří 30 obcí a město Hranice. Záznamy budou sbírány v období 10.2.2014 – 11.4.2014. O termínu opětného vyzvednutí budou majitelé informováni emailem nebo SMS. Výše uvedené obrazové nebo zvukové materiály předejte na Vašem obecním úřadě, případně v kanceláři MAS Hranicko (Tř. 1. máje 2063, vedle Kunzovy vily.) Celá akce probíhá v rámci projektu „Hudební a filmová muzea našich regionů“, díky němuž vznikne ve dvou místnostech hustopečského zámku Hudební a filmové muzeum Hranicka. U partnerské MAS Moravská brána vzniknou další 2 expozice Filmové muzeum v Dolních Nětčicích a pamětní síň Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou.

Další informace poskytne:
Mgr. František Kopecký, manažer MAS Hranicko
tel: 773 583 020
e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

DALŠÍ INFORMACE: Obecní úřad Bělotín

 
Zveřejněno 13.02.2014 v 14:06 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Sněhové zpravodajství
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba